Ametyst – Wyjątkowy kamień dla pewnych siebie

Jeśli prawdą jest, że wszystko, co nosimy na sobie, jest odbiciem cech naszego charakteru, to bez wątpienia biżuteria jest idealnym potwierdzeniem tej tezy. Szczególnie ta wykonana z kamieni szlachetnych. Dziś zabieramy Cię do świata malowanego głębokimi odcieniami fioletu. Bohaterem naszego wpisu jest ametyst. Już sama nazwa tego niezwykłego kamienia rozbrzmiewa aurą tajemniczości. Gdy przyjrzymy się bliżej jego cechom szczególnym, będzie jeszcze ciekawiej. Gotowa? W takim razie - ruszajmy.

LARU_blog_07_AMETYST_foto_01

Płyń pod prąd!

W jubilerstwie, podobnie jak w całej modzie, bardzo ceni się dziś indywidualizm. Dlatego właśnie najlepsi producenci biżuterii nieco odchodzą od powszechnego zachwytu nad diamentami, odkrywając dla swoich Klientek kamienie nie mniej efektowne, za to dużo rzadziej spotykane. Jednym z nich jest ametyst.

Charakterystyczny, fioletowo-purpurowy kamień, uwodzi głębią swojej niezwykłej barwy. To doskonała propozycja dla pań zakochanych w wyrazistych kolorach, które szukają czegoś innego, co wyróżni je z tłumu i da ogromne pole do interpretacji. Działa tutaj prosty schemat:

Pierścionek z diamentem? Pewnie wydała na niego fortunę.

Pierścionek z ametystem? Interesujące. Ciekawe, skąd ten wybór?

LARU_blog_07_AMETYST_foto_02

Czym właściwie jest ametyst?

To ceniona, szlachetna odmiana kwarcu. Łatwo go rozpoznać po fioletowym kolorze. Największe złoża tego kruszcu znajdują się w Rosji, Brazylii, Zambii i Urugwaju. Jest tańszy od diamentów, ale to wcale nie oznacza, że mniej efektowny. Ametyst bowiem jest bardzo lubianym kamieniem jubilerskim już od setek - ba! - tysięcy lat.

Powszechnie w formie ozdoby używali go już faraonowie. Wielką miłośniczką ametystu była również słynna caryca Katarzyna Wielka. Ametyst znajdziemy także w brytyjskiej koronie (obecnie w posiadaniu Elżbiety II), a także w licznych skarbach należących do biskupów Kościoła Katolickiego.

LARU_blog_07_AMETYST_foto_03

Czy ametyst to dobry wybór dla Ciebie?

Tak, jeśli szukasz dla siebie czegoś niebanalnego, a w dodatku w Twojej naturze jest zwracanie na siebie uwagi. Ametyst jest bowiem kamieniem dedykowanym osobom przebojowym, mającym naturę liderów. Będzie zatem idealnym wyborem dla pań na wysokich stanowiskach.

Pierścionek z ametystem z naszej kolekcji Bright Light stanie się fantastycznym uzupełnieniem eleganckiej, nawet biznesowej stylizacji. Świetnie komponuje się on z każdą karnacją i kolorem oczu, a najlepszym tłem dla niego jest czerń oraz głęboka zieleń.

Pierścionek z ametystem jest również doskonałym pomysłem zaręczynowym - wręczając go przyszły Pan Młody da wyraz swojej świadomości cech charakteru wybranki i pokaże, że bardzo dobrze się do tej wyjątkowej chwili przygotował.

Pamiętaj

Ametyst - jak każdy kamień szlachetny - wymaga odpowiedniej prezentacji, wyselekcjonowania i szlifu. Najbardziej wartościowy kruszec ma głęboki odcień fioletu z delikatnym, różowym refleksem. Doskonale współgra szczególnie z obrączką z białego złota.

Social Media