Jak wybrać pierścionek?

Mody ślubne wciąż się zmieniają, ale jedno jest i pewnie jeszcze długo pozostanie niezmienne. Nie ma zaręczyn bez pierścionka. Nawet jeśli Twoja wybranka zarzeka się, że nie zależy Jej na pięknym pierścionku, to najpewniej po prostu troszczy się o stan Twojego konta. Skrycie marzy bowiem o tym, abyś przed Nią uklęknął i wsunął na Jej palec coś, czego wcześniej skrupulatnie szukałeś. Fantastyczny pierścionek zaręczynowy jest symbolem - nie tylko Waszej miłości, ale też Twojego zaangażowania w związek i przyszłe małżeństwo. W 5 krokach podpowiemy Ci, jak wybrać ten naprawdę wyjątkowy, co wielu panom może sprawiać spore problemy.

LARU_blog_03_JAK-WYBRAC_foto_01

  • Złoto czy srebro? - tu naprawdę nie ma sztywnych reguł. Faktem jest jednak, że złoty pierścionek dużo lepiej licuje z powagą sytuacji i kojarzy się nam z czymś absolutnie wyjątkowym. Kolor złota jest już kwestią poboczną - bardzo modne białe złoto ma tę przewagę nad żółtym, że jest bardziej uniwersalne i delikatne, co dla wielu Pań ma duże znaczenie. Upewnij się jednak, że Twoja wybranka nie ma uczulenia na złoto ? jeśli tak, zostaje Ci srebro.
  • Brylant? Niekoniecznie - to mit, że pierścionek zaręczony musi być ozdobiony brylantem. Równie efektownie może się przecież prezentować wiele innych kamieni szlachetnych. Jeśli chcesz pokazać, że naprawdę nie działasz przypadkowo, wybierz chociażby topaz, który doskonale będzie współgrał z błękitnymi oczami wybranki. Pani o ciemniejszej karnacji i włosach z pewnością z dumą będzie nosić pierścionek z cytrynem czy granatem. Czasami warto postawić na nieoczywisty wybór.

    LARU_blog_03_JAK-WYBRAC_foto_02

  • Poobserwuj wybrankę - jeśli zabawisz się w domorosłego detektywa, szybko ustalisz, jaki rodzaj pierścionka najbardziej przypadnie Twojej wybrance do gustu. Niektóre panie nie akceptują bowiem żółtego złota, inne źle czują się w otoczeniu brylantów. Sprawdź, jaką biżuterię nosi Twoja przyszła narzeczona - to ułatwi Ci wybór.
  • Nie stresuj się odpowiednim rozmiarem - jest masa sposobów na to, abyś ocenił, jaki rozmiar pierścionka będzie adekwatny do grubości palca wybranki. Możesz np. ukradkiem zabrać jeden z Jej pierścionków i zanieść do jubilera. Możesz na różne sposoby spróbować zmierzyć palec (nitką, oceniając na oko grubość palca w stosunku do Twojego itd.). Jeśli nie trafisz, to nic złego się nie stanie - o ile przesadzisz "w górę". Łatwiej jest bowiem zmniejszyć rozmiar pierścionka niż go powiększyć.
  • Dobierz kamień do cech charakteru narzeczonej - to bardzo ważna kwestia, której powinieneś poświęcić sporo uwagi. Na pewno dobrze znasz swoją przyszłą żonę i całą tę wiedzę weź pod uwagę wybierając konkretny kamień. Kamienie szlachetne mają bowiem swoje indywidualne znaczenie. Cytryn chociażby jest przeznaczony dla osób przebojowych, topaz niebieski natomiast dedykowany jest osobom mającym trudności w nawiązywaniu kontaktów. Poczytaj o konkretnych kamieniach i dobierz taki, którego znaczenie będziesz umiał mądrze wytłumaczyć.

 LARU_blog_03_JAK-WYBRAC_foto_03

Poszukiwania tego jedynego pierścionka warto rozpocząć od Internetu. W sieci, szczególnie na stronach i blogach poświęconych jubilerstwu, znajdziesz masę inspiracji. Nie kieruj się modą, ale ponadczasowym pięknem. Stawiaj na oryginalność. Pokaż, że Twój wybór nie jest przypadkowy. Tak, jak nie jest nim Twoja przyszła (oby!) narzeczona.

Social Media