Bursztyny

Jest 11 produktów.

  • View:

Aktywne filtry

Bursztyny

Bursztyn nieodłącznie kojarzy nam się z morzem, wakacjami, słońcem i przyjemnością.

Każdy z nas marzy, aby zachować trochę letniej energii na zimniejsze dni. 

Nowoczesna i przyciągająca wzrok biżuteria z bursztynem to połączenie elegancji i stylu.

Bursztyn doskonale komponuje się ze złotem i srebrem. Jest wykorzystywany jako dodatek przy różnego rodzaju kolczykach z bursztynem, bransoletkach z bursztynem, naszyjnikach z bursztynem. 

Taka biżuteria może być z powodzeniem noszona zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Biżuteria z bursztynem ceniona jest przez kobiety, które preferują subtelne i kobiece dodatki. Prezentują się bardzo elegancko i stylowo. 

Bursztyn występuje w kolorach od żółtego do ciemno brązowego. Jest on kopalną żywicą drzew iglastych z gatunku Pinius. Bursztyn jest symbolem optymizmu oraz nowego początku. Sprzyja w podejmowaniu decyzji o działaniu i pomaga w osiągnięciu sukcesu. Posiada właściwości neutralizujące negatywne promieniowanie odbiorników telewizyjnych i komputerowych. 

Wśród niektórych osób istnieje głębokie przekonanie, że noszenie bursztynu ma szczególną moc i stosują go jako amulet. 

W przekonaniu medycyny niekonwencjonalnej, bursztyn polecany jest szczególnie osobom chorym na tarczycę, górne drogi oddechowe i bóle kręgosłupa.  

Konserwacja biżuterii z dodatkiem bursztynu jest bardzo prosta. Bursztyn należy przetrzeć suchą, miękką szmatką, bez detergentów ani płynów do konserwacji biżuterii. Powoduje to zniszczenie kamienia i jego zmatowienie. Jeśli chcemy wyczyścić srebrne lub złote elementy biżuterii, musimy zrobić to starannie i delikatnie, aby ominąć znajdujący się w nich bursztyn.